Ağır Kış Şartlarında Otomobillerde Bulunması Gerekenler

Ağır Kış Şartlarında Otomobillerde Bulunması Gerekenler

Ağır kış şartları çoğu zaman özellikle uzun yola çıkacak kişiler için oldukça dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Örneğin ailece kış ayında uzun yola çıkacaksınız bu gibi durumlarda aracınız gerekli tüm bakımlarını yaptırmalısınız. Klasik bakımın dışında bir oto ekspertiz firmasına giderek tüm check up işlemlerini yaptırarak buna göre var olan tüm hasarlarını öğrenmek yol güvenliğiniz için can kurtarıcı olabilmektedir.

Kış Aylarında Araçlarda Bulunması Gerekenler

Kış aylarında en çok karşılaşılan sorunlardan biride camların buzlanmasıdır. Bu durumda aracınızda buz kazıma aleti ve buz çözücü bir sprey mutlaka bulundurmalısınız. Uzun yola çıkıyorsanız eğer mutlaka yolda kalma ihtimaline karşı battaniye ve kalın kıyafetler mutlaka bulundurun. İlk yardım çantanız ve yedek pili olan bir adet el feneride oldukça işinizi görebilmektedir. Yolculuk yapacağınız yol ıssız ise mutlaka telefonunuzun bataryasının tam olmasını ve yedek dolu bir batarya yanınıza almayı unutmamalısınız.

Uzun yola çıkmadan önce kışlık bakımların yanında aniden sizi yolda bırakacak bazı hasar tespitleri için oto ekspertiz hizmeti alarak sizlerde var olan sorunu önceden bilerek gerekli önlemleri almalısınız. Oto ekspertiz hizmetinden yararlanmak sizin ve ailenizin can güvenliğinin ön tespiti gibidir. Sorun oluşturacak küçük bir sorun sizi yolda yakalayıp tüm keyfinizi kaçırabilir. Bu nedenle oto ekspertiz hizmeti araç alırken işinize yarayacağı gibi bu durumlarda da oldukça fazla işinize yarayacaktır. Uzun yola çıkarken mutlaka size yüksek enerji sağlayacak yiyecekler yanınıza alarak daha çabuk ısınma için termosta sıcak su bulundurmakta oldukça işe yarayan önlemlerden olmaktadır. Otomobilin kara saplanma durumlarına karşı bir paspas ta arabada bulundurmak oldukça işe yaramaktadır. Sizlerde bu basit önlemler ile sürüş konforunuzu sağlayarak yolda kalma durumlarınızda çözüm gelene kadar zorlanmadan bekleyebilirsiniz.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti