Araçlarda Süspansiyon Sisteminin Önemi!

Araçlarda Süspansiyon Sisteminin Önemi!

Araçlarda süspansiyon sistemi oldukça önemlidir. Para ödeyip satın aldığımız araçlarda çocuklarımızı, ailemizi ve emanet olan mallarımızı taşıyoruz. Can ve mal güvenliğinin sağlanmasında otomobilin süspansiyon sistemi oldukça önemlidir. Aracı yolda tutan taşıyan mekanik sistemlerdir. Süspansiyon sisteminde meydana gelen hasarlar yol tutuşunu bozacak ve kazalara neden olacaktır.

Süspansiyon Testleri ile Kendinizi Güvene Alın!

Süspansiyon testleri araç kontrollerinde en önemli kısımlardır. Sürüş güvenliğini sağlayan bu parçaların detaylı kontrolleri ankara computest merkezinde yapılmaktadır.Süspansiyon bölümü ön takım olarak adlandırılırlar. Süspansiyon sistemi ne işe yarar;

  • Aracın tüm yükünü taşırlar
  • Direksiyon desteği ile sağa sola dönüşleri düzende tutar
  • Aracın düz ve dengede gitmesini sağlar
  • Viraj dönüşlerinde rahat dönüşü ve yol tutuşunun kontrolünü sağlar
  • Aracın savrulmasını,kaymasını, tümseklerde daha kontrollü geçişi sağlar
  • Dönerek kaymayı engeller
  • Fren sırasında aracın kaymasını engeller

Araçta güvenli sürüşün temel fonksiyonları olan süspansiyon sistemlerinin genel ve detaylı kontrolleri ankara computest merkezinde özellikle yapılmaktadır. Çok fazla önem verilen süspansiyon testi yaptırmadan araç satın almayın.

Süspansiyon Bölümünden Gelen Sesler

Süspansiyon yani ön takımlardan bazı durumlar sesler gelir. Bu parçalar insan ve yük ağırlığının bindiği kısımlardır. Zaman içinde bu parçaların içerisinde normal olarak boşluklar oluşur. Bu boşlukların aralarında yer alan kauçuk parçalar yük,gerilim, sıcak, soğuk,ıslaklık ve nemden dolayı bu parçalar gevşer ve parçalanarak aracın ön kısmında sesler, tıkırdılar ortaya çıkar. Ankara computest ile araçlarda meydana gelen hasar, arıza durumları tespit edilerek satın almak isteyen kişi için ön bilgi olur. Ankara computest ile yapılan tüm kontrollerin sonuçları rapor şeklinde müşterilere sunulmaktadır.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti