Çalıntı ve Sahte Araçlara Dikkat

Çalıntı ve Sahte Araçlara Dikkat

2. el otomobil almaya karar verenler bu tarz araçları satın alırken nelere dikkat etmeniz ger ektiğinizi biliyor musunuz? İkinci el araçlar daha ekonomik olduğu için tercih ediliyor fakat bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı hususlarda mevcut. Özellikle bu sektörde kazasız diye satılan araçlar satış sonrası can yakıyor.

Araç Satıcılarına Güvenmeyin

Araç satıcılarına körü körüne güvenmek yapılacak en yanlış iştir. İkinci el araç almak isteyen kişilerin en büyük korkusu kazalı ve hasarlı araç satın almaktadır. Uzmanlar ikinci el araç almak isteyen kişileri kesin bir dille uyarıyor ve araç satın almadan önce mutlaka oto test yaptırılmasını dile getiriyor. Bu sektörde satıcılar tarafından kandırılan bir çok kişinin varlığı bilinmektedir. Oto test merkezinde araçlar a'dan z'ye genel kontrol yapıldığı için aracın var olan tüm durumu belirlenmektedir. Daha sonra yapılan kontrolleri dosya şeklinde rapor olarak müşteriye sunuyoruz. Bu sektörde eğitimli ve işinin ehli uzman personel ile hizmet vermekteyiz ve tek uzmanlık alanımız ekspertizdir. Yapılan kontrollerden sonra müşteri aracın ne durumda olduğu bile alıcı kişiyi alıp almam konusunda içi rahat bir şekilde karar vermektedir. Oto test işlemi yaptırmadan araç satın almak oldukça riskli olacaktır.

Çalıntı Araçlara Dikkat

Çalıntı araç almamak için mutlaka bilinmiş kişilerden alım yapmaya dikkat edin. Çalıntı araçlar oldukça can sıkıcı bir durumdur. Özellikle bazı satıcılar oto ekspertiz yapılmasını istememektedir. Bu kişilere ısrar etmeyin araç muhtemelen ya çalıntıdır yada ciddi hasar durumu mevcuttur.Özellikle değerinin çok altında ihtiyaçtan satılıp gibi sözlerle satışa sunulan araçlara pek olumlu bakmamak gerekiyor. Oto test merkezinde garantili ve kesin sonuçlar ile alıcı kişinin içinin rahat olarak satın almasını sağlamaktayız.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti