Elektrikli Arabalar Çevre Dostu

Elektrikli Arabalar Çevre Dostu

Elektrikli arabalar özellikle 5 yıla kadar hayatımızın içine tam anlamıyla girecektir. Elektrikli arabalar çevre dostudur. Yakıt yerine elektrik ile çalıştığından dolayı karbonmonoksit emilimini % 30  oranında azalma gerçekleşir. Bu otomobillerde kullanılan içten yanmalı motorlar yerine elektrik kullanılır. Dışarıdan bakıldığında normal mi elektrikli mi olduğu anlaşılmamaktadır.

Elektrikli Arabaların Çalışma Prensibi

Elektrikli arabaların çalışma prensibinin en önemli konusu oldukça sessiz olarak çalışmasıdır. Yakıt pili ile çalışan araçlar elektrikli araçlardır ve bu araçlar günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Çoğu elektrikli araç benzinli araçlardan dönüştürülüp yapıldığı için bu arabaları diğerlerinden ayırt etmek oldukça zor olmaktadır. Computest hizmeti ile sizlerde ister benzinli isterseniz elektrikli araç olsun tüm kontroller tarafımızdan yapılmaktadır.Elektrikli araç ve benzinli araç farkları;

  • Araçta benzinle çalışan motor yerine elektrikle çalışan motor vardır
  • Elektrikli motor gücünü bir regülatörden alır
  • Regülatörde enerjisini de şarj edilen bataryalardan alır
  • Egzoz boruları, soğutma boruları bir boru tesisatına benzemektedir
  • Elektrikli araçlar benzinli araçlardan daha az havayı kirletirler

Computest merkezi ile birlikte elektrikli araçların tüm kontrolleri yapılmaktadır. Bütün marka ve modellerin kontrolleri tamamen tarafsız ve %100 doğruluk oranı ile sonuçlar size rapor şeklinde sunulmaktadır. Computest merkezi ile sizlerde elektrikli araç satın almak istediğinizde mutlaka bir uzman görüşü alarak tam garantili bir alım satım ticareti yapmanızdır. Bu araçlarda özellikle geliştirmesi gereken çok önemli iki konu vardır. İlki bataryaların performans kapasitesini ve pilin ömrünü uzatmak için çalışmalar yapmak ikincisi araç ağırlığının azaltılmasına yönelik çalışmalar yapılmasıdır.Gelişen otomotiv teknolojisi ile bu sorunlarda ortadan kalkacaktır. Computest merkezi ile sizlerde araç alırken güvenli ve garantili alım satım işlerinizi halledebilirsiniz.

 

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti