Elektrikli Otomobiller

Elektrikli Otomobiller

Arabalar son yüzyılda geçirdiği evrimle beraber sürekli bir yenilik beklentisine soktu. Bu beklentinin karşılanması için çalışan dev otomotiv üreticilerinin yeni gözdesi hibrid otomobiller. Hibrid otomobiller ile daha uzun mesafelere daha yüksek performanslar gitmenin yolu aranıyor. Bu yol ise “elektrik” ile çalışan motorlardan bitiyor.

Hibrid teknoloji elektrikli motorların üretilmesi sistemine dayanıyor. Motorlar elektrik ile çalışırsa insanlar artık benzin istasyonları yerine elektrik satan yerlere uğrayacaklar. Bu teknolojinin geleceğini şimdiden kestirebilmek imkansız ancak söyleyebileceğimiz şey şu ki heyecan yaratan bir icat. Belki de Tesla otomotiv sanayinin de hayalini kurduğu ve üretim çalışmalarına başladığı bu proje yakın zamanda dünya genelinde yaygınlaşır.

Tesla hayranları Tesla’nın esas mucit olduğunu düşünür. Bu da zaman zaman tartışmaları beraberinde getiriyor. İngiltere merkezli Tesla, yeni nesil hibrit otomobiller üretmek için kolları sıvadı. Piyasada hali hazırda bazı elektrikli otomobiller var ancak hem maliyet açısından hem de performans açısından tatmin edici seviyede değil.

Elektrikli otomobiller hayatımıza ne gibi bir yenilik katabilir? İnsan düşünmeden edemiyor, artık arabaları evimizin prizine takıp şarj edebilecek miyiz. Tabi arabaların şarj yükleme sistemleri nasıl çalışır, tek şarj ne kadar yeter, şarj etmenin maliyeti bizi aşar mı bilinmiyor.

Dünya üzerinde teknolojik gelişmeler ilerleye dursun bazı bölgesel krizler savaşın habercisi. Savaş demek teknoloji ve gelişmelerde 100 yıl geriye gitmek demek. Savaşlar beraberinde binlerce yıkımı getiriyor. Yıkım hem maddi hem de manevi yıkım olarak  geliyor. Dolayısıyla arzu ederiz ki görmeyi istediğimiz teknolojik gelişmelerin önünde kimse duramaz ve biz o elektrikli arabalara bineriz. Benzin baronlarının benzin bağımlılığının azalmasına müsaade edeceklerini sanmıyorum ancak yine de kulağa hoş gelen elektrikli arabaların icadı ve geliştirilmesi mümkün.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti