Hasar Kaydı Kontrolleri Nedir?

Hasar Kaydı Kontrolleri Nedir?

Hasar kaydı kontrolleri ikinci el araçların ağır hasarları ilgili kurumlarca aracın plakası ile yapılan kontrollerdir. İkinci el araç almak isteyenler için can alıcı bir noktadır mutlaka satış öncesi hasar kaydı kontrolleri yapılmalıdır. Üstelik bu kontroller sırasında aracın çalıntı olup olmadığı, vergi borcu, trafik cezası gibi hukuki durumlarda ortaya çıkmaktadır.Garanti oto ekspertiz ankara ile sizde beğendiğiniz aracın tüm hukuksal durumlarını öğrene bilmektesiniz.

Hasar Kaydı Kontrolleri Nasıl Yapılır?

Hasar kaydı kontrolleri satın alınmak istenilen aracın Garanti oto ekspertiz ankara merkezine getirerek gerekli tüm kontroller sonucu aracın plakası üzerinde resmi kurumlarda kontrollerini yaparak araca ait trafik cezası, vergi, hasar kaydı, çalıntı durumu gibi çok önemli konuların belirlenmesi sonucu yapılır. Oldukça önemli olan hasar kaydı ve aracın perte çıkması birbirine karıştırılan bir durumdur. Hasar kaydı; öncelikle önden hasar alan araçların yüksek meblağlarda hasara uğradığı ve yüksek fiyatlarda onarım maliyetine maruz kaldığını gösteren durumdur perte çıkmış araç ise; araç çok şiddetli bir kazaya, afete uğradığı tamir ve işçilik ücretlerinin araç fiyatının çok üstünde olduğu tamir edilse bile can güvenliği açısından sorunların devam edeceğini belirten rapordur. Garanti oto ekspertiz ankara firmamız getirilen araçların hasar kaydı sorgulamaları yapılmaktadır. Bu durum ikinci el araçların internetin gelişmesi ile birlikte sanal ortamda satışa sunulmasında dikkat edilecek en önemli konulardan biridir.

Hasar Kaydı ve Ağır Hasar Kaydı Nedir?

Hasar kaydı; Aracın ön,yan ve arkadan bir kaza geçirmesi sonucu yüksek tutarlarda tamir ücretine tabi olsa bile tamir edilecek durumda olan tüm hasarlar hasar kaydı olarak geçer. Bu durumu aracın sigorta şirketi hazırlar ve kayıtlara işler. Ağır hasar kaydı ise geçirilen şiddetli kazadan sonra oluşan hasarın tamir işçilik ücretlerinin aracın sıfır değerinin bile üstte olması aracın %70'inde oluşan hasarlarda pert raporu verilmektedir. Garanti oto ekspertiz ankara sizlere beğendiğiniz aracın hasar kaydı sorgulamasını yaparak satış sonrası oluşacak riskleri ortadan kaldırmaktadır.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti