İkinci El Araçların Gerçek Durumu Ankara Computest'te

İkinci El Araçların Gerçek Durumu Ankara Computest'te

Ankara Computest firması, Ankara’da kurulmuş ve ikinci el araç alım satımı piyasasına hizmet vermek amacı ile faaliyetlerine başlamıştır. İkinci el araç alımı yapmak isteyen kişilere verdiği eşsiz hizmetleri sayesinde ikinci el araç almak isteyen insanların almak istedikleri araçların önemli parçalarında olabilecek hataları tespit etmekte ve alıcıların arızalı araçları alarak zarara uğramalarını önlemektedir.

Ankara Computest

Araçların önemli işlevlerini yerine getirip getirmediği ve kullanılması halinde büyük sorunlar ve kazalara sebebiyet verecek bir arızasının veya gizlenmiş bir tamiratının olup olmadığı computest cihazları ile kolaylıkla tespit edilmektedir. Bu sorunları tespit ederken uzman çalışan veya işçi bilgisi veya tecrübesine güvenerek karar vermektense yüksek teknolojiye sahip computest cihazları ile bu testlerin yapılması tespit edilecek sorunların rapor edilmesinde kesin bir doğruluk sağlamaktadır. Ankara Computest firması, profesyonel ekspertiz hizmetlerini computest cihazları ile yüzde yüze yakın doğru analiz edilmiş ve ortaya çıkartılmış sonuçlarla vermektedir.

Ankara Computest Firması

Ankara Computest, firması almak istediğiniz ikinci el araçları belirli testlerden geçirerek önemli bir sorununun olup olmadığını belirlemektedir. Yapılan bu araştırma ve test işlemleri insan gözlem veya tespitleri ile değil makineler ile yapılmaktadır. Ankara Computest, adını test işlemlerini yaptığı makine ve aletlerden almaktadır. Computest cihazları ile yapılan araç arıza veya durum tespitleri birkaç başlık altında yapılmaktadır.

İkinci el araç almayı düşünen kişilerin herhangi bir zarara uğramasını önlemek ve alacakları araç hakkında daha doğru kararlar vermelerini sağlamak için bu computest yapan firmalara araçları getirerek herkesin bu testleri mutlaka yaptırması gerekmektedir. Ankara Computest firmasında yapılan testler şunlardır: Kaporta-Boya Testi, Motor Performans Testi, Fren Testi, Amortisör Testi, Yanal Kayma Testi, Rot Ayar Testi, Araç Altı Testi, Otomatik ve beyinli araçlara yapılan testler.

Gizlenmiş Tamirat veya Kazalar

İkinci el alımı yapmayı düşünen insanların özellikle dikkat etmesi gereken bir konu bulunmaktadır. Bu konu almayı düşündükleri araçların kayıtlarda görülmeyen bir kaza veya kaporta boyalama gibi onarımının olup olmadığıdır. Bazı araç sahipleri kaza ve boyamaların araçların satışında fiyatlarını düşüren etkiye sahip olduğunu bilmektedirler. Bu nedenle kaza yaptıktan sonra araçların tamiratını sigorta şirketine bildirilmeden yapılması yolunu tercih etmektedirler. Aynı durum araçların boyanması için de geçerlidir.

Ekspertiz kayıtlarında çıkmaması için araç sahiplerinin gizlediği bu bilgiler aracı satarken de alıcının dikkatinden kaçırılmaktadır. Bu durumda aracı alan kişi kısa bir süre sonra tamir edilen parçanın yeniden arızalanması veya bozulması durumunda parçanın daha önce tamir gördüğünü veya değiştirildiğini öğreniyor. Bu gibi durumlara fırsat vermemek için araçların ekspertiz kayıtlarına sadece sms ile bakmak yeterli olmayabilmektedir. Mutlaka Ankara Computest firmasına uğrayarak araçların ekspertiz kayıtlarını test cihazlarından geçirerek öğrenmek gerekiyor.

[caption id="attachment_279" align="alignnone" width="1280"]Ankara Oto Test Oto Test Ankara[/caption]

Olası Sistem Hataları

Ekspertiz sisteminden yapılan sorgulamalarda zaman zaman sistemsel hatalar olabilmektedir. Sigorta üzerinden yaptırılmış tamirat veya boyamalar olsa bile bu bilgilerin henüz sisteme kayıt edilmemesi veya yanlış kayıt edilmesi gibi bir durum da söz konusu olabilmektedir. Bu durumda da araçların gerçek arıza ve sorunlarının neler olduğu ya da boyama yapılıp yapılmadığı, yapıldıysa hangi oranda ve hangi bölgeye yapıldığı gibi konular sms ile alınan ekspertiz raporlarına yanlış yansıyabilmektedir.

Olası hataların önünü almak ve sistemsel hatalar yüzünden kısa süre sonra bozulacak ve çok ağır masraflara katlanmanıza neden olacak araçları almamak için mutlaka Ankara Computest firmasına uğrayarak araçların gerçek durumunun ne olduğunu rapor halinde çıkarttırmalısınız. Ankara Computest firması sms ile alınan ekspertiz raporlarındaki bilgilerin doğru olup olmadığını anlamanın en ideal ve doğru yeridir.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti