Oto Ekspertiz ile Araç Altı Kontrolleri

Oto Ekspertiz ile Araç Altı Kontrolleri

Oto ekspertiz ile araç altı kontrolleri en önemli testlerden biridir. Bu kontrollerde oto ekspertiz merkezimizde araç lifte kaldırılarak aracın alt kontrolleri yapılır. En önemli aksam olan şase, aracın motorunda ve şanzımanında yağ kaçağı olup olmadığı uzman personel tarafından kontrole edilir. Bu kontroller sayesinde aracın iç ve en önemli kısımlarından bilginiz olarak satın alma sırasında daha doğru kararlar verirsiniz.

Oto Ekspertiz Merkezinde Alt Kontroller Nelerdir?

Oto ekspertizin önemi kaporta ve boya bakımından iyi olan aracın alttan aldığı ağır darbeler ile perte çıktığı sigorta şirketlerinde işleme konulmuş olabilmektedir. İkinci el araç sektöründe alttan aldığı darbeler sonucu hurdaya çıkmış araç sayısı oldukça fazla ve sizde bu talihsiz durumlar karşılaşabilirsiniz. Oto ekspertiz merkezinde yapılan alt kontroller;

  • Genel olarak tüm yağ kaçaklarının kontrolleri
  • Aksların kontrolü
  • Motor ve bağlantı noktalarında genel kontrol
  • Egzoz sistemi
  • Amortisör kontrolleri
  • Şasileri önceden işlem görüp görmediğine dair kontroller

Alttan darbe alan araçlarda şanzıman ve diğer bölümlerin hasar alması sonucu araçlar perte çıkar. Hatta şase uçlarına alınan darbeler airbagların açılmasına da neden olmaktadır. Hiç bir bilginiz olmadan satın alacağınız alt kısmı perte çıkmış araçlar size ileride ciddi maddi kayıplara neden olacaktır. Oto ekspertiz merkezimizde sizlerde ikinci el araç alırken güven içinde olarak satın almayı istediğiniz aracın tüm bilgilerine sahip olabilirsiniz. Oto ekspertiz merkezimizde almak istediğiniz aracın kontrolleri uygun fiyat politikası ile yapılmaktadır. Tamamen tarafsız olarak yapılan kontrollerin sonuçları yüzde yüz doğruluk oranı sonucu çıkarmaktadır. İkinci araç almanın risklerini yaşamadan sizlerde içiniz rahat ederek beğendiğiniz aracı kullanabilirsiniz. Sizlerde var olan tüm birikiminizi perte çıkmış bir araca yatırmayın ve gönül rahatlığı içinde tüm özelliklerini bildiğiniz bir aracı kullanmanın keyfini sürün.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti