Otomobillerde Turbo Nedir?

Otomobillerde Turbo Nedir?

Otomobillerde turba nedir oto ekspertiz servisi olarak araçlarda turbo nedir bununla ilgili bir bilgi paylaşmamı yapmak istedik. Turbo; Egzozdan dışarı atılan atık gazlarının enerjilerini kullanarak motora ekstra güç sağlayan parçadır. Egzoz gazı ile birlikte ortaya çıkan enerjiyi kinetik enerji ile motora gönderen ve ekstra performans sağlayan sistemdir.

Turbo Motor İşleyişi

Turbo motor aynı büyüklükte başka büyük bir motor ile aynı gücü sağlamaktadır. Standart motorlarda turbo sayesinde büyük performanslar elde edilmektedir. Bu demek oluyor ki araç ani gaz tepkilerine hazır olarak beklemektedir. Araç ihtiyaçlara güzel cevap verecek güvenli sürüş sağlanmaktadır. Oto ekspertiz olarak sizlerde beğendiğiniz araçların tüm özelliklerinin yanında turbo motor olup olmadığını anlayabilirsiniz. Turbolar motorun gücünü ve torkunu iki katına çıkarmaktadırlar. Aynı zamanda oto ekspertiz merkezi olarak turbo motorlar dizel araçların yakıt tüketiminde tasarruf sağladığı gibi egzozdan çıkan zararlı gazların atıklarını azalt maktadırlar. Turbolar daha küçük ve hafif motorların kullanılmasına olanak tanır. 1 turbo 1 dk. içinde bir minibüsün iç hacmi kadar havayı dönüşüme uğratarak motora gönderebilmektedir. Oto ekspertiz olarak motor kontrolleri yapılarak sizlere sonuçları rapor şeklinde sunmaktayız. Oto ekspertiz hizmeti alarak ikinci el araç alırken güvende olun.

En Son Blog Yazılarımız

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

OTO EKSPERTİZDE ARACA YAPILAN BAZI ALT KONTROLLER

Oto ekspertiz işlemi yaptırmak için getirilen araçlar son teknoloji ürünü olan cihazlarla yukarı doğru kaldırılarak bazı alt kontroller yapılır. Bu kontrollerin yapılması aracın durumu hakkında bilgi sahibi olmak için önemlidir.

Daha Fazlası
OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

OTO EKSPERTİZ DE ROT BAŞI VE ROTİL KONTROLÜ NASIL YAPILIR?

Oto Ekspertiz işlemi için, aracınızı götürdüğünüz zaman aracınızı tekerleklerinden havaya kaldırılarak çeşitli kontroller yapılır. Bu kontrollere ilk olarak rot başı ve rotillerin kontrolleriyle başlanır.

Daha Fazlası
Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Sürücü Belgeleri Nelerdir?

Karayollarında sürülecek araçlar için çeşitli sürücü belgeleri istenmektedir. A1 sürücü belgesi (Motorlu Bisiklet) A2 sürücü belgesi (Motosiklet) B sınıfı sürücü belgesi (araba, minibüs veya kamyonet) ...

Daha Fazlası

Randevu Alın

Oto Ekspertiz
Ankara Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Ankara
Computest
Ankara Computest
Computest Ankara
Oto Test
Ankara Oto Test
Oto Test Ankara
Çankaya Oto Ekspertiz
Çayyolu Oto Ekspertiz
Oto Ekspertiz Çayyolu
Oto Ekspertiz Fiyatları
Oto Ekspertiz Aşti